środa, 24 października 2012

Frywolitki - szklana kolekcja / Frywolitki - glass collection

Praca konkursowa zaprojektowana na 90-lecie Krośnieńskich Hut Szkła "Krosno". Nazwa zestawu to "Frywolitki", nawiązuje do jednej z tradycyjnych technik koronczarskich. Wzór umieszczony na prostych formach wpisuje się w nurt czerpania ze sztuki ludowej. Wizualizacja /

The competition project designed for 90 years of Krosno Glass Factory. The name "Frywolitki" derived from traditional technique of creating laces. Pattern placed on simple shapes of glass is in the stream of folk art. Vizualization.
2 komentarze:

 1. Witam serdecznie,
  Z racji mojej pasji, jaką jest koronkarstwo, muszę wtrącić moje trzy grosze: wykorzystany wzór rzeczywiście przypomina koronkę (raczej klockową), ale na pewno nie koronkę czółenkową - jaką są frywolitki. Poza tym koronka frywolitkowa jest chyba jedną z mniej "ludowych" koronek używanych do zdobienia stroju.
  Pozdrawiam,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Przyznam, że być może nie dostatecznie przestudiowałam temat koronczarstwa przed przystąpieniem do projektu. Właściwie wzór koronek był tylko inspiracją. A dlatego zestaw nazwałam Frywolitki, bo po prostu to wpadająca w ucho i przyjemna nazwa :)

   Usuń